Przykazania udanego życia, zdrowego
                snu i osobistego spełnienia.

 



Dekalog

1.Nie próbuj pomnażać swego kapitału na giełdzie
 ....  jeżeli nie zaliczasz się do  potentatów  finansowych i nie możesz wszechstronnie inwestować w branże tzw. rozwojowe. Giełda istnieje po to by bogatsi od Ciebie (a tym  samym lepiej poinformowani) mogli pomnażać swój majątek Twoim kosztem. Jeżeli jednak jednak jesteś pewien swoich sił próbuj, ale skrzętnie omijaj firmy które posiadają niewielki majątek trwały. Istnieją bowiem firmy opierające  swoje istnienie na tzw. marce. Nawet własne biura mają często wynajmowane, a dochody są "rozdrapywane" przez grupę powołującą taką firmę do działalności. Celem takich grup jest często drenaż kieszeni inwestorów przy minimalnych inwestycjach. "Klapa" takiego "kolosa" jest wtedy całkowita.

2.Nigdy się nie żeń.      
Jeżeli jednak chcesz lub musisz wybieraj partnerkę mądrą i brzydką, a nie atrakcyjną i "blondynkę". Przy mądrej żonie stać Cię będzie niebawem na wiele atrakcyjnych przyjaciółek  i to ty będziesz innym "przyprawiał rogi", a nie oni Tobie. Odwrotny wybór poza "rogami" niczego Ci nie gwarantuje. 

3.Wszystkie religie to rodzaj bajek w rodzaju "Przygody Czerwonego Kapturka".
Kapłani to tylko urzędnicy sprzedający Tobie złudzenia za prawdziwe ciężko przez Ciebie zarobione pieniądze, Jakiś Stworzyciel może istnieje, ale na pewno nie ma nic wspólnego z nauką kapłanów dowolnej religii. Szczególnie jednak przodują w pazerności księża katoliccy wyznania rzymskiego. Jest to jedna z głównych przyczyn naszego zacofania i żartów    których świat nam nie szczędzi opowiadając dowcipy o Polakach .

4.Inwestuj w siebie !
W swoje wykształcenie, wiedzę ogólną, wygląd i kulturę.
To najlepsza inwestycja i jak się okazuje z najwyższą stopą zwrotu. To tego wybitnie poprawia samopoczucie .

5.Nigdy nie pracuj dla kogoś !
Zawsze bowiem otrzymasz mniej niż warta jest Twoja praca bowiem zatrudniający Ciebie musi również coś z tego mieć. Nie mówiąc już o państwie, którego przedstawiciele również muszą za Twoje podatki zapewnić sobie ochronę, służbowe samochody, kliniki rządowe i godziwe pensje.

6.Powinieneś mieć potomka, wybudować dom i posadzić choć jedno drzewo.
Tak mówi "mądrość narodów" będąca przedwieczną tradycją i przemyśleniami naszych antenatów. Przy czym pierwszej z wymienionych powinności winien jesteś  dokonać osobiście. Pozostałych możesz być jedynie zleceniodawcą.

7.Szanuj i wspomagaj potrzebujących.
Czyń to jednak z rozsądkiem i nie zakładaj naiwnie, że dając z dochodu1% na Caritas, lub inną podobną fundację pomożesz komukolwiek poza bandą wypasionych i tak już dostatecznie kapłanów. Wspomagaj hospicja, młodych zdolnych i biednych , domy opieki itp. Dobrze też być poświęcił nieco czasu na upewnienie się na co właściwie wydatkowano Twoje pieniądze.

8. Korzystaj z banków - bo to wygodna i komfortowa forma płacenia Twoich rachunków, ale jedynie w niezbędnym zakresie.
Wszelkie wolne środki lokuj w nieruchomości, własną firmę lub  antyki. Jeżeli bowiem popełnisz  kiedyś jakiś finansowy błąd (np. fiskalny) pierwsze miejsce które odwiedzą Twoi prześladowcy to będzie właśnie bank. A mało jest miejsc, które tak znakomicie współpracują z urzędem skarbowym, policją i kazdym kto posiada trochę wpływów jak banki. I które tak niestety wiele o Tobie wiedzą.  

9.Ciesz się życiem i korzystaj z niego !    
Nie licz na jakieś życie pozagrobowe, czy tzw. niebo. Tu i teraz powinno być Twoją dewizą.
Ale nie kosztem innych - szczególnie bliskich Ci osób. Bo ich krzywda z reguły najbardziej potem "kosztuje" i boli.

10.Nie staraj się robić kariery politycznej.
Sprawia ona wiele krótkotrwałej satysfakcji połączonej z wygodnym i tanim życiem na cudzy koszt. Upadki bywają jednak bolesne i są niestety nieuniknione. Ponadto niewielu osiąga stanowiska na tyle wysokie  by nawet  po upadku nadal żyć na koszt społeczeństwa.


 




                                                                                           *   *   *
                        

                                                                                                                                    
                                                                                                                                     
 powrót